EMS Antrenmanının Faydaları

Sporu hayatına alan herkesin nedeni başka olsa da temelde yatan sebepler, vücudu forma sokmak ve sağlıklı bir yaşam sürmektir. Bazen spor için harcanan zaman boşa geçiyor gibi görünür ve zamanla insanlar spora olan tutkularını ya da isteklerini yitirirler. Ancak EMS sistemi ile buna çözüm bulundu ve kısa zamanda büyük sonuçlara ulaşıldı. EMS sistemi sayesinde spor, bir tutkuya dönüşür oldu.

EMS antrenmanları sonrasında sadece bedensel sağlığınız değil, ruhsal sağlığınız da hep daha iyiye gidecek ve harcanan zamana kıyasla elde edilen sonuç sizin, EMS antrenmanlarına şevkle gelmenizi sağlayacak. Sadece 20 dakikalık bir antrenman ile alışılmış antrenmanlarda 5-6 saat saatte aldığınız sonuca kolayca ulaşabilir, 1000-3000 kalori arası harcayarak sadece haftalar içinde büyük değişimler gözlemleyebilirsiniz. 

Gelelim EMS’nin faydaları konusuna. Sizin için EMS’nin faydalarını derledik. Bakalım bunlar ana başlıkları ile neler?

  1. Kısa Zamanda Büyük Sonuç: EMS antrenmanları sayesinde, normal antrenmanlar ile 5-6 saatte aldığınız sonucu sadece 20 dakikada alabilirsiniz. Bunu duyduğunuzda kulağa ne kadar inanılmaz geldiğinin farkındayız ancak sadece birkaç seansta değişiminizi ve dönüşümünüzü gözlemlediğinizde gözlerinize inanamayacaksınız. Kilo vermek artık bir zulüm olduysa ve yıllardır ilerleme kaydedemediğinizi düşünüyorsanız EMS sizin için kesin çözüm olacak.
  2. Spordan Kopmamanızı Sağlar: Normalde spor yapmaya zamanı olmayan, spor yapmayı sevmeyen ya da spor yapmaya üşenen kişiler üzerinde yaptığımız anketlerde sonuçlar hep EMS ile spora bakışlarının değiştiği yönünde oldu. Sadece 20 dakikada vücudunuzun mucizevi bir dönüşüm geçirdiğini gördüğünüzde siz de zamanınızı salonumuzda geçirmekten büyük keyif alacaksınız. Göreceksiniz ki, kıymetli ve zorla bulduğunuz bu zamanı çok iyi değerlendiriyorsunuz ve bunun için saatlerce kendinizi yıpratmanıza gerek kalmıyor. Sadece 20 dakikanın sizde yarattığı etkiye inanamayacaksınız.
  3. Kas Verimliliğinizi En Üst Düzeye Çıkarır: Daha fazla kas lifinin kasılmasını sağlayan ve kas verimliliğini en üst düzeye çıkaran EMS antrenmanları, yıllardır profesyonel futbolcular tarafından, performansı en üst düzeye çıkarmak için kullanılan bir sistemdir. Şimdi de sporu hayatına almak isteyen ancak zaman eksikliği, üşengeçlik ya da spordan sıkılma gerekçesiyle bir türlü spora başlayamayan kişilerin kurtarıcısı oldu.
  4. Ağırlık Kaldırmak Zorunda Olmadan Spor Keyfi Yaşatır: EMS antrenmanı yaparken ağırlık kaldırmak ya da sizi çok zorlayan hareketler yapmak zorunda kalmayacaksınız çünkü özel kıyafeti sayesinde vücudunuza verilen akımlarla bunu zaten sizin yerinize yapan bir sistem ile çalışıyor olacaksınız. Ağırlık kaldırmadığınız ve zorlayıcı hareketler yapmadığınız için de eklemlerinize yük bindirmemiş olacaksınız ve sakatlık riskinizi de yok edeceksiniz.
  5. Kendinizi İyi Hissettirir: Spor, kişinin sadece fiziksel sağlığına değil, ruh sağlığına da iyi gelir. Ancak EMS sistemi ile spor yapmak psikolojinizi iyi anlamda çok daha fazla etkiler. Kısa sürede etkili sonuçlar aldıkça bedeninize ve dolaylı olarak ruhunuza olan güveniniz artacak ve kendinizi iyi hissettikçe modunuzu biraz daha yükselteceksiniz. Alışılmış antrenmanlarla belki bir senede aldığınız sonucu EMS antrenmanları sayesinde 3 ay bile dolmadan alabilirsiniz.
  6. Kas Sisteminizi Dengeler: EMS sistemi, başta ana kas grupları olmak üzere en derin kaslara bile ulaşabildiğinden kaslardaki tüm dengesizlikleri ortadan kaldırmaya yardım eder. Bunu yaparken de vücutta az gelişmiş kaslar varsa onları da geliştirerek diğer kas grupları ile denge oluşturmaya çalışır.
  7. Eklem Tedavilerinde Kullanılır: Alışılmış antrenmanlardaağırlıklar ile eklemlere yük biner ancak EMS sisteminde eklemlerinize ek baskı uygulanmaz. Ayrıca eklem ağrılarınız varsa EMS sistemi sayesinde ilerleme kat etmek kaçınılmaz olacak. Bu sistemin ortaya çıkış nedeni zaten fizik tedavi uygulamalarında kullanılması olduğu için uzun yıllardır zaten bu amaçla fizik tedavi merkezlerinde kullanılmaya devam etmektedir.
  8. Fıtık Ağrılarının İyileştirme Sürecinde Kullanılır: Uzun zaman önce tıpta fizik tedavi alanında kullanılan EMS sistemi, fıtık ağrılarının tedavisi aşamasında da kullanılan bir yöntem olduğu için EMS antrenmanları sırasında sizi oldukça rahatlatacaktır. Omurgaya binen yüklerin azaltılabilmesi için gövdeyi saran derin ve yüzeysel kas gruplarının çalıştıran EMS antrenmanlarında yüz güldüren sonuçlar alınmıştır. EMS antrenmanları, özellikle derin gövde kaslarının hızlı şekilde güçlenmesini sağlayarak normal yaşama adapte sürecini gerçekleştirmeye yardımcı olmaktadır.    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Nasıl yardımcı olabiliriz?